Tatuażysta z Poznań: W rysunku pomagali mi koledzy z pierwszego studia gdzie byłem na praktykach i uważam, że nie trzeba mieć wykształcenia artystycznego żeby zacząć tatuować. Pierwszy tatuaż który wykonałem, to był napis. Zrobiłem go bratu, nic trudnego na tą chwilę, ale wtedy to było wyzwanie.
1) Kiedy i jak rozpoczęła się twoja przygoda z zawodem tatuażysty ? Jak długo tym się zajmujesz ?
- Wszystko zaczęło się w Czerwcu 2015 roku. Po kontuzji w poprzedniej pracy stwierdziłem, że czas coś zmienić i tak to się zaczęło.
2) Czym się zajmujesz na co dzień poza sztuką tatuażu ?
- Rodzina , sport ,siłownia i rysunek.
3) Opowiedz o pierwszym tatuażu, który wykonałeś.
- Pierwszy tatuaż który wykonałem, to był napis. Zrobiłem go bratu, nic trudnego na tą chwilę, ale wtedy to było wyzwanie.
Może to cię zainteresuje: Co ty wiesz o tatuażach? Ciekawostki o tatuażach
4) Czy pobierałeś gdzieś lekcję rysunku ? Czy trzeba mieć wykształcenie artystyczne, aby zostać tatuażystą ?
- W rysunku pomagali mi koledzy z pierwszego studia, gdzie byłem na praktykach i uważam, że nie trzeba mieć wykształcenia artystycznego żeby zacząć tatuować. Wszystko siedzi w nas, w naszym samozaparciu i chęci dążenia do celu.
5) Jakie cechy powinien mieć dobry tatuator?
- To jest trudne pytanie. Przede wszystkim powinien być człowiekiem, umieć słuchać klienta i potrafić przenieść jego wizję na ciało.
6) Czy zdarzyło ci się kiedyś odmówić klientowi ?
- Tak odmówiłem, jeśli pomysł był absurdalny… i zawsze odmawiam tatuowania palców.
7) Czy są jakieś przeszkody uniemożliwiające wykonanie tatuażu ? Jeśli tak, to podaj jakie. / Komu odradziłbyś wykonanie tatuażu i dlaczego ?
- Wiadomo -wszystkie zmiany skórne uniemożliwiające tatuowanie. Odradzam także młodym ludziom tatuaże na twarzy i miejscach odważnych jak dłonie czy szyja. Nie robię imion dziewczyn, żon, mężów czy chłopaków, a także chińskich znaczków i swastyk.
8) Jak nie popełnić błędu przy wyborze tatuażysty ? / Jak wybrać dobrego tatuażystę ?
- Musisz wiedzieć w jakim stylu chcesz mieć dziarkę i szukać artystów, którzy pracują w takim stylu, a następnie z nich wybierasz kreskę, która Ci najbardziej pasuje i umawiasz się na sesje.
9) Skąd czerpiesz inspirację ?
- Moje inspiracje biorą się z kreskówek, bajek i oczywiście internetu.
Może to cię zainteresuje: Style i rodzaje tatuaży
10) Co możesz powiedzieć o aktualnych trendach w sztuce tatuażu? W jakim stylu pracujesz?
- Moda w świecie tatuażu- tego nie powinno być, bo każdy jest inny i ma inne postrzeganie piękna. Ja osobiście pracuję najchętniej w stylu cartoon, newschool , neotraditional i uwielbiam kolor, ale od czasu do czasu robię tatuaże w innych stylach dla urozmaicenia.
11) Wiele osób ma negatywny stosunek do tatuaży, ponieważ obawiają się, że w starszym wieku będą prezentować się nieładnie. Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?
- Ja uważam, że te czasy już minęły i technika poszła tak do przodu jak i maszyny, tak i farby. Sądzę, że tatuaż dobrze wykonany będzie wyglądał zawsze ok.
12) Czy tatuaż powinien mieć znaczenie ? Jak wybrać idealny wzór ?
- Szczerze uważam, że nie musi mieć znaczenia, ale pierwszy przeważnie ma i tak to wygląda.
13) Jak wygląda zwyczajny dzień w pracy tatuażysty?
- Pewnie u każdego wygląda inaczej. Rano idę do studia ,kawa ,kalka, stanowisko, rozmowy z klientem przy tatuowaniu. Koniec pracy to zawsze sprzątanie, a później lecę do domu robić projekty.
14) Czy uważasz, że tatuaż to bezsprzeczna rewolucja w estetyce, która przełamuje stereotypy?
- Myślę, że tak aczkolwiek to już indywidualne podejście każdego.
Może to cię zainteresuje: Tatuażyści z całej Polski
15) Jakie są plusy i minusy profesji tatuatora?
- Poznaje się wielu ciekawych ludzi i ma możliwość ciągłego rozwoju swojej osoby. Sfera finansowa tez jest przyjemna . Minusy – ciągły brak czasu na wiele rzeczy.
16) Czy masz jakieś rady dla osób, które chcą zostać tatuatorami ?
- Dużo rysować, słuchać doświadczonych kolegów z branży i odkładać sobie pieniądze na dobry sprzęt, a nie na maszynki z chin.