Tatuażysta z Poznań: Brałam udział w wykładach na temat rysunku na kursach tatuażu. Wtedy wszystko się zaczęło. Pierwszy tatuaż wykonałam w 2016 roku. Moim pierwszym „królikiem doświadczalnym” była moja najlepsza przyjaciółka. To był mały kwiat lotosu. Przerażenie było ogromne, ponieważ była to moja dziewczyna i czułam się jeszcze bardziej odpowiedzialna.
1) Kiedy i jak rozpoczęła się twoja przygoda z zawodem tatuażysty ? Jak długo tym się zajmujesz ?
- Tatuować zaczęłam w 2016 roku. Długo myślałam, jak mogę realizować swoje umiejętności artystyczne, aby był to zarówno zawód, jak i hobby. Doszłam do wniosku, że chcę tatuować.
- Siedzę w tej dziedzinie od 3 lat, ale solidnie pracuje od 2 lat.
2) Czym się zajmujesz na co dzień poza sztuką tatuażu ?
- Uwielbiam podróżować. Chociaż udało mi się odwiedzić tylko kilka krajów w Europie, nie poprzestanę na tym. Ponadto w wolnym czasie czytam, uprawiam jogę lub spaceruję, sama lub z przyjaciółmi.
3) Opowiedz o pierwszym tatuażu, który wykonałeś.
- Pierwszy tatuaż wykonałam w 2016 roku. Moim pierwszym „królikiem doświadczalnym” była moja najlepsza przyjaciółka. To był mały kwiat lotosu. Przerażenie było ogromne, ponieważ była to moja dziewczyna i czułam się jeszcze bardziej odpowiedzialna. Ale tatuaż nie wyszedł tak zły, jak się tego spodziewałam.
Może to cię zainteresuje: Co ty wiesz o tatuażach? Ciekawostki o tatuażach
4) Czy pobierałeś gdzieś lekcję rysunku ? Czy trzeba mieć wykształcenie artystyczne, aby zostać tatuażystą ?
- Brałam udział w wykładach na temat rysunku na kursach tatuażu. Wtedy wszystko się zaczęło.
5) Jakie cechy powinien mieć dobry tatuator?
- Uważam, że tatuażysta musi znać podstawy rysunku. Tak samo jak budowniczy musi wiedzieć, czym jest cegła i cement.
- Dobry tatuażysta powinien być pracowity, wytrwały, dociekliwy, ze stałą chęcią rozwoju i poczuciem piękna.
6) Czy zdarzyło ci się kiedyś odmówić klientowi ?
- Tak, musiałam odmówić klientom. Choć zdarzyło się to tylko kilka razy, klienci byli nieletni.
7) Czy są jakieś przeszkody uniemożliwiające wykonanie tatuażu ? Jeśli tak, to podaj jakie. / Komu odradziłbyś wykonanie tatuażu i dlaczego ?
- Istnieją przeszkody, które uniemożliwiają wykonanie tatuażu.
- Na przykład świeża blizna, czy duża ilość pieprzyków. Może to również dotyczyć cover-up’ów. Gdy tatuaż, który chcą przykryć, jest zbyt czarny, a klient odmawia wykonania bardziej kontrastowej lub czarnej pracy.
8) Jak nie popełnić błędu przy wyborze tatuażysty ? / Jak wybrać dobrego tatuażystę ?
- Przede wszystkim musisz spojrzeć na pracę czarodzieja, aby zrozumieć, z kim będziesz mieć do czynienia. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jakich warunkach otrzymasz tatuaż, ponieważ to jest twoje zdrowie! Aby to zrobić, lepiej umówić się na konsultacje z tatuatorem przed umówieniem się na sam tatuaż.
Może to cię zainteresuje: Style i rodzaje tatuaży
9) Skąd czerpiesz inspirację ?
- Inspiracja jest bardzo ważnym i niezbędnym zjawiskiem w życiu tatuażysty.
- Często inspirują mnie filmy, muzyka, postacie, ludzie i twórczość innych artystów.
10) Co możesz powiedzieć o aktualnych trendach w sztuce tatuażu? W jakim stylu pracujesz?
- Pracuję w stylu graficznym. Nie mogę powiedzieć, że podążam za trendami, ponieważ styl i wykonanie tatuażu jest sprawą indywidualną i odnosi się do osobistych preferencji.
11) Wiele osób ma negatywny stosunek do tatuaży, ponieważ obawiają się, że w starszym wieku będą prezentować się nieładnie. Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?
- Opinie ludzi są różne i zawsze takie będą. Zawsze są plusy i minusy. To jest równowaga. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że robisz tatuaże dla siebie i ludzi, którzy to lubią!
12) Czy tatuaż powinien mieć znaczenie ? Jak wybrać idealny wzór ?
- We współczesnym świecie większość ludzi nie nadaje tatuażom żadnego znaczenia. Należę również do tej kategorii osób, które uważają tatuaż za część sztuk wizualnych. A wybór zawsze zależy od gustu. Jeśli ten wybór jest dla ciebie trudny, skontaktuj się z tatuażystą, który sądząc po jego doświadczeniu, będzie mógł ci pomóc.
13) Jak wygląda zwyczajny dzień w pracy tatuażysty?
- Mój dzień pracy zawsze zaczyna się od kawy. Potem przychodzi klient, z którym wcześniej zdecydowaliśmy się na odpowiedni szkic, rozmiar i miejsce. Przygotowuję kalkę, przygotowuje miejsce i zabieram się do pracy. W zależności od nakładu pracy, zarówno dla mnie, jak i dla klienta, może być przerwa na lunch czy kawę. Pod koniec pracy robię zdjęcia, opowiadam klientowi o pielęgnacji, sprzątam i to wszystko, dzień pracy się skończył.
14) Czy uważasz, że tatuaż to bezsprzeczna rewolucja w estetyce, która przełamuje stereotypy?
- Rzeczywiście, tatuaż jest rewolucją estetyczną, ponieważ jest to jeden ze sposobów wyrażania siebie, ale należy do niego rozważnie podchodzić. Niewątpliwie w naszych czasach nadeszła ta chwila, aby przełamać wszystkie stereotypy dotyczące wytatuowanych ludzi. Wcześniej tatuaże były wykonane jako symbol jakiegoś osiągnięcia, dobrego lub złego, teraz większość ludzi postrzega tatuaż jako akcesorium, które ma tylko estetyczne obciążenie semantyczne.
Może to cię zainteresuje: Tatuażyści z całej Polski
15) Jakie są plusy i minusy profesji tatuatora?
- Plusem mojej pracy jest to, że znalazłam dla siebie idealną profesję, która jest również moim hobby. W pracy tatuażysty nie ma żadnych ograniczeń! Możesz pracować w dowolnym miejscu, czasie i z kim chcesz. Minusy to niewielkie konsekwencje niewygodnych pozycji podczas pracy, które wpływają na zdrowie mięśni i stawów, a także z czasem ostrość wzroku przestawia się ze względu na ciągłe napięcie oczu.
16) Czy masz jakieś rady dla osób, które chcą zostać tatuatorami ?
- Dla tych, którzy chcą zostać tatuażystami, radzę przede wszystkim zwrócić się do profesjonalistów, którzy cię dobre wyszkolą. Tylko wtedy możesz sprawdzić czy się w tym odnajdujesz czy nie. Później ciężko pracuj i nie przestawaj rozwijać swoich umiejętności i wiedzy.
- I pamiętaj, że tatuaż jest sporą odpowiedzialnością, nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia zdrowia!