Tatuażysta z Kraków: Skończyłam ASP, dla mnie jest to podstawa. Jest tez dużo samouków którzy świetnie tatuują ale napewno więcej czasu zajmuje im żeby zrobić progres. Pierwszy tatuaż zrobiłam sobie, w wieku 16 lat. No trzeba było się dowiedzieć z czym to się je mała nutka koło kostki.
1) Kiedy i jak rozpoczęła się twoja przygoda z zawodem tatuażysty ? Jak długo tym się zajmujesz ?
- Moja przygoda z tatuowaniem zaczęła się w 2012, znajomy podrzucił pomysł, nie wiem jak się na to zgodziłam 😅 kupiłam najtańszy chiński sprzęt, tatuowałam w domu. Po dwóch latach zaczęłam pracować w prywatnym atelier. W 2016 dostałam się do profesjonalnego studia w Krakowie .
2) Czym się zajmujesz na co dzień poza sztuką tatuażu ?
- Uwielbiam sport. Przy siedzącej pracy jest on niezbędny; lubię yogę, stretching, pole dance, siłownie.
3) Opowiedz o pierwszym tatuażu, który wykonałeś.
- Pierwszy tatuaż zrobiłam sobie, w wieku 16 lat. No trzeba było się dowiedzieć z czym to się je 😁 mała nutka koło kostki.
Może to cię zainteresuje: Co ty wiesz o tatuażach? Ciekawostki o tatuażach
4) Czy pobierałeś gdzieś lekcję rysunku ? Czy trzeba mieć wykształcenie artystyczne, aby zostać tatuażystą ?
- Skończyłam ASP, dla mnie jest to podstawa. Jest tez dużo samouków którzy świetnie tatuują ale napewno więcej czasu zajmuje im żeby zrobić progres.
5) Jakie cechy powinien mieć dobry tatuator?
- Cierpliwość, precyzja, pomysłowość, kontakt z ludźmi.
6) Czy zdarzyło ci się kiedyś odmówić klientowi ?
- Raz albo dwa się zdarzyło,kiedy nie dogadaliśmy się na temat wzoru, z reguły klienci ufają mi po zapoznaniu się z moim portfolio.
7) Czy są jakieś przeszkody uniemożliwiające wykonanie tatuażu ? Jeśli tak, to podaj jakie. / Komu odradziłbyś wykonanie tatuażu i dlaczego ?
- Nie tatuuje osoby pod wpływem alkoholu lub narkotyków , także przeciwwskazaniem mogą być pewne choroby skórne. Nie polecałabym też tatuowania imion swoich połówek 🤣
8) Jak nie popełnić błędu przy wyborze tatuażysty ? / Jak wybrać dobrego tatuażystę ?
- Po pierwsze przejrzeć dokładnie portfolio. Jeżeli tatuator jest dobry w pracach na przykład realistycznych to nie oznacza ze musi być dobry w każdym innym stylu. Nie trzeba narzucać tatuatorowi innego stylu niż ten w którym pracuje.
- Po drugie trzeba wiedzieć, ze dobry tatuaż ma swoją cenę. Warto pomyśleć o tym że robimy tatuaż raz na całe życie, i na tym nie warto oszczędzać .
9) Skąd czerpiesz inspirację ?
- Inspiracje czerpię z architektury, natury.
Może to cię zainteresuje: Style i rodzaje tatuaży
10) Co możesz powiedzieć o aktualnych trendach w sztuce tatuażu? W jakim stylu pracujesz?
- Ja pracuje w stylu kolorowego realizmu i watercolor, jest bardzo popularny. Nie chodzi o to jakie są trendy, trzeba robić ciekawe rzeczy, swoje, nowe, szukać nowych rozwiązań.
11) Wiele osób ma negatywny stosunek do tatuaży, ponieważ obawiają się, że w starszym wieku będą prezentować się nieładnie. Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?
- Moim zdaniem nie ma co się martwić co będzie na starość , bo można do niej nie dożyć 🤣 a tak na serio to skóra na starość wygląda brzydko z tatuażami czy bez IMHO.
12) Czy tatuaż powinien mieć znaczenie ? Jak wybrać idealny wzór ?
- Znaczenie nie koniecznie. Piękne kwiaty na całej ręce, jako ozdoba, czemu nie? Natomiast co jest ważne? Jak konkretny wzór jest położony na ciele, jak są dobrane kolory, kompozycja.
Może to cię zainteresuje: Tatuażyści z całej Polski
13) Jak wygląda zwyczajny dzień w pracy tatuażysty?
- Poranna kawa, rozłożenie stanowiska, tworzenie wzoru z klientem, przygotowanie kalki. Tatuowanie około 5-7 godzin , sprzątanie stanowiska, pożegnanie zadowolonego klienta.😋
14) Czy uważasz, że tatuaż to bezsprzeczna rewolucja w estetyce, która przełamuje stereotypy?
- Tak, zdecydowanie. Czasem gdy patrzę na dzieła sztuki, które powstają na ludzkiej skórze to czuję się dumna że biorę w tym udział .
15) Jakie są plusy i minusy profesji tatuatora?
- Plusem jest to że jest to zawód artystyczny, swobodny, masz możliwość stworzyć coś nowego, innego, i na dodatek zostawić to komuś do końca życia. Kocham to.
- Drugą największą zaletą jest to, że dzisiaj mogę pracować w Krakowie, za tydzień w Nowym Yorku a za dwa miesiące w Tokio.
- Dużym minusem jest siedzenie całymi dniami, problemy z kręgosłupem. Tez trzeba pamiętać ze jest to praca z krwią , zawsze trzeba być ostrożnym.
16) Czy masz jakieś rady dla osób, które chcą zostać tatuatorami ?
- Pierwszy przychodzisz, ostatni wychodzisz. Praca, praca, praca.