Tatuażysta z Poznań: Od najmłodszych lat rysowałam. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Poznaniu oraz mam wykształcenie wyższe jako architekt wnętrz. Moja przygoda ze sztuką tatuażu zaczęła się w 2016 roku. Przyszłam z koleżanką na tatuaż do studia TużTuszTattoo i tak się wszystko zaczęło.
1) Kiedy i jak rozpoczęła się twoja przygoda z zawodem tatuażysty ? Jak długo tym się zajmujesz ?
- Moja przygoda ze sztuką tatuażu zaczęła się w 2016 roku. Przyszłam z koleżanką na tatuaż do studia TużTuszTattoo i tak się wszystko zaczęło… Dzięki ekipie z tego studia miałam możliwość zostać stażystką i uczyć się pod ich okiem – za co jestem im ogromnie wdzięczna.
2) Czym się zajmujesz na co dzień poza sztuką tatuażu ?
- Poza pracą uwielbiam kreatywnie spędzać czas z córką.
3) Opowiedz o pierwszym tatuażu, który wykonałeś.
- Pierwszy tatuaż zrobiłam na sobie. Wyszedł źle i krzywo i to mnie zmotywowało, żeby ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć. Chciałam sobie udowodnić, że się nauczę.
Może to cię zainteresuje: Co ty wiesz o tatuażach? Ciekawostki o tatuażach
4) Czy pobierałeś gdzieś lekcję rysunku ? Czy trzeba mieć wykształcenie artystyczne, aby zostać tatuażystą ?
- Od najmłodszych lat rysowałam. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Poznaniu oraz mam wykształcenie wyższe jako architekt wnętrz. Osobiście uważam jednak, że nie trzeba mieć wykształcenia artystycznego, żeby być dobrym tatuatorem.
5) Jakie cechy powinien mieć dobry tatuator?
- Myślę, że trzeba być upartym, cierpliwym, pracowitym i mieć w sobie sporo pokory. Na pewno życzliwość i umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem jest zawsze pomocna, nie tylko w pracy tatuatora.
6) Czy zdarzyło ci się kiedyś odmówić klientowi ?
- Tak.
7) Czy są jakieś przeszkody uniemożliwiające wykonanie tatuażu ? Jeśli tak, to podaj jakie. / Komu odradziłbyś wykonanie tatuażu i dlaczego ?
- Przeszkodą mogą być problemy zdrowotne. Tatuaż powinien być przemyślany i osoba nie zdecydowana i mająca wątpliwości nie powinna się tatuować.
Może to cię zainteresuje: Style i rodzaje tatuaży
8) Jak nie popełnić błędu przy wyborze tatuażysty ? / Jak wybrać dobrego tatuażystę ?
- Warto przed wyborem tatuatora przejrzeć jego prace i zorientować się w jakiej stylistyce pracuje. Można skontaktować się z danym tatuatorem i zobaczyć czy „zaiskrzy” , bo fajnie jak między klientem a tatuatorem jest nić porozumienia.
9) Skąd czerpiesz inspirację ?
- Inspiruje mnie wszystko!
10) Co możesz powiedzieć o aktualnych trendach w sztuce tatuażu? W jakim stylu pracujesz?
- Moje prace są graficzne, rysunkowe, szkicowe. Raczej to nie wielkie kompozycje.
11) Wiele osób ma negatywny stosunek do tatuaży, ponieważ obawiają się, że w starszym wieku będą prezentować się nieładnie. Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?
- Osobiście uważam, że nie ma to znaczenia czy młoda skóra czy stara. Dobry tatuaż obroni się zawsze.
12) Czy tatuaż powinien mieć znaczenie ? Jak wybrać idealny wzór ?
- To bardzo indywidualna sprawa.
13) Jak wygląda zwyczajny dzień w pracy tatuażysty?
- Przychodzę do studia, szykuje stanowisko, czekam na klienta, dogadujemy szczegóły projektu ( jeżeli praca jest większa i wcześniej odbyła się konsultacja, to projekt już mam gotowy), odbijamy wzór i tatuujemy. Miło spędzamy czas 😉
Może to cię zainteresuje: Tatuażyści z całej Polski
14) Czy uważasz, że tatuaż to bezsprzeczna rewolucja w estetyce, która przełamuje stereotypy?
- Nie.
15) Jakie są plusy i minusy profesji tatuatora?
- Bycie tatuatorem to możliwość poznawania codziennie nowych osób. To bardzo kreatyna i nie nudna profesja. To także olbrzymia odpowiedzialność i.. ból pleców (hehe).
16) Czy masz jakieś rady dla osób, które chcą zostać tatuatorami ?
- Nadal każdego dnia się uczę i czerpię z tego radość i dlatego każdemu zaczynającemu tę przygodę życzę radości z tej nauki.